Ogljik ni shranjen le v gozdovih po vsem svetu, temveč tudi v zdravih tleh, ki vpijajo vodo in postanejo osnova za bujno vegetacijo ter habitat za številne vrste. To naravno ravnovesje pa je lahko porušeno, ko se zemlja stalno in neprekinjeno uporablja za nenadzorovano pašo živine. Tukaj se začne naš projekt, ki se razteza na 2 milijonih hektarov v severni Keniji. Z vzpostavljanjem bolj trajnostnih, krožnih načinov paše, ima zemlja čas, da si opomore in ostane zdrava. Majhna sprememba z velikim učinkom na zaščito podnebja in dobrobit lokalnih skupnosti: s pomočjo več ogljika, shranjenega v zemlji, lahko prst shranjuje tudi več vode v sušnih obdobjih, na ta način pa pomagamo lokalnim skupnostim pri uravnavanju učinkov klimatskih sprememb in suše.
Z vidika biodiverzitete, bodo izboljšane travnate površine in bolj kakovostna paša pomenile tudi bolj zdravo živino in ekosisteme, kot tudi habitat za lokalne divje živali, ki vključujejo štiri endemične ogrožene vrste: črnega nosoroga, Grevyjevo zebro, mrežasto žirafo in antilopo beisa.
Podpora projekta pomembno vpliva tudi na preživetje lokalnih skupnosti, saj bo pomagala pri raznolikosti prihodka skupnosti, zaposlitvah, nabavi surovin in podpori specifičnih potreb varovanja narave, v katere je vpletena - vključno s čisto vodo, izobraževanjem in infrastrukturnimi projekti kot so šolski domovi, nastanitve za učitelje, zagotavljanje vodne infrastrukture, gradnjo in vzdrževanje zdravstvenih objektov.