Ob tem pa ste tudi ustanoviteljica Srečne hiše za otroke v domači Lukovici. Odkod ideja za ta dobrodelni projekt?
Srečna hiša je, po drugi strani, rezultat mojega bolj osebnega angažmaja, saj sem jo ustanovila pred štirimi leti v domači Lukovici (pri Domžalah), kamor sva se z možem preselila leta 2010 in tudi hitro spoznala, da je prav to območje z največ rejniškimi družinami v Sloveniji. Ker sama nisem imela prav lepega otroštva, lahko zelo razumem otroke, ki nimajo trdnega domačega zaledja – pa četudi imajo nekateri otroci super rejnike, ki so že skorajda njihovi starši. Zato sem želela takšnim otrokom in mladostnikom dati občutek, da še obstajajo ljudje, ki jim je mar. Pa smo v okviru Srečne hiše pomagali plačati marsikateri vozniški izpit, nakupili nešteto šolskih peresnic, podarili tudi neprešteto računalnikov, celo pohištvo in otroško opremo ter oblačila. Decembrska pogostitev mladostnikov iz rejniških družin v Srečni hiši je sedaj že stalnica, novoletna obdarovanja otrok iz socialno ogroženih družin, letos pa tudi žensk žrtev nasilja, prav tako. Omeniti moram še nakupe živil za socialno ogrožene družine z območja Domžal v času velikonočnih praznikov, donacije zavetiščem za živali in še bi lahko naštevala.
Da sem Srečno hišo zapeljala pod okrilje Zavoda Modri svet za mlade je bilo povsem naravno, saj se v obeh primerih srečujem z mladimi.
Cilj Srečne hiše je, kot ste zapisali, doseči lokalno veselje za globalno srečo. Na kakšen način s svojim delom narišete otrokom veselje na obraz?
Ker je ena od dejavnosti Srečne hiše, ki nam sploh omogoča dobrodelno delovanje, organizacija rojstnodnevnih zabav, bi rekla, da so te zabave največji razlog za otroški smeh oz. kar krohot pri nas. Podoba, ko bi denimo neka podarjena peresnica ali rabljeno oblačilo narisala veselje na obraz otroka v stiski, pa je lahko pomojem malo popačena, saj je tak otrok v zares hudi stiski, ki je navadno ni mogoče kar izbrisati, sploh pa ne z eno podarjeno rečjo. Tudi ni moj namen doseči pri otrokih iz rejniških ali socialno ogroženih družin neko hvaležnost ali kaj podobnega, pač pa je (moj) iskren namen, kot že omenjeno, dati jim občutek, da je tam zunaj še kdo, ki mu je mar. Sama namreč kot otrok v stiski tega občutka nisem imela.